Product Specifications
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 12 × 12 in |
| Application | |
| Availability | 7 to 10 Day Production, plus Shipping |
| Available Finishes | Bronze, Custom RAL |
| Product Family | BULI, STEK |
| Warranty | 5-Year Limited Warranty |
| Color Rendering Index (CRI) | 70+ |
| Housing | Die cast aluminum housing |
| Light Source | 3000K – Neutral White, 4000K – Cool White, 5000K – Bright White |
| Listings | CuL Listed, RoHS, UL |
| Mounting | Knuckle Mount |
| Light Source Lumens | Up to 3200 lumens |
| Number of Fixtures | 2 |
| System Watts | Selectable Watts 9/16/24w |
| Voltage | 120v, 208v, 240v, 277v |
Flag Lighting Package with 2 BULI and 2 STEK Ground Stakes
The Flag Lighting Package with 2 BULI and 2 STEK Ground Stakes is a flag lighting package for a 4′ x 6′ flag. Features Selectable Kelvin: 3000K, 4000K, 5000K, and Selectable Wattage: 9/16/24w.
Knuckle Mount: The BULI mounts on the STEK Ground Stake for easy and durable installation.
Optics Options: The BULI has 25° or 45° optics for even light distribution.
Durable: Both the BULI and the STEK have sturdy die-cast aluminum housings with a powder coat finish.
Questions? Contact a lighting specialist.
$235.87
Product Specifications
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 12 × 12 in |
| Application | |
| Availability | 7 to 10 Day Production, plus Shipping |
| Available Finishes | Bronze, Custom RAL |
| Product Family | BULI, STEK |
| Warranty | 5-Year Limited Warranty |
| Color Rendering Index (CRI) | 70+ |
| Housing | Die cast aluminum housing |
| Light Source | 3000K – Neutral White, 4000K – Cool White, 5000K – Bright White |
| Listings | CuL Listed, RoHS, UL |
| Mounting | Knuckle Mount |
| Light Source Lumens | Up to 3200 lumens |
| Number of Fixtures | 2 |
| System Watts | Selectable Watts 9/16/24w |
| Voltage | 120v, 208v, 240v, 277v |
Access Fixtures Warranty
Access Fixtures is proud to assemble high quality, long lasting lighting products which are covered by a 5-year warranty. In accordance with our warranty policy, we will offer repair, replacement, or refund for qualifying claims. Please contact our friendly customer service team, located in Worcester, MA, to address any questions or concerns you may have. We can be reached at 800-468-9925 Monday-Friday 9-5 EST or via email at [email protected]. Click here to view Access Fixtures’ complete warranty policy.
Ready to Order or Speak to a Lighting Specialist?
You can place your order online or if you want additional information, give us a call at 800-468-9925. Our team of friendly, expert high performance lighting specialists are available to provide what you need to purchase fixtures and illuminate your project with confidence.
You can also leave messages for and chat live with a lighting specialist by using our Live Chat feature on the bottom-right side of your browser window.


